Pilanki zgarnęły Puchar Starosty i wybiegały mistrzostwo Wielkopolski!

Data: 06-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilanki zgarnęły Puchar Starosty i wybiegały mistrzostwo Wielkopolski!
Za nami II Międzypowiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Pilskiego. Impreza, zorganizowana przez Klub Sportowy BASKET Piła, odbyła się w sobotę, 3 czerwca. Zawody rozegrano w pilskiej hali przy ulicy Bydgoskiej.
Turniej rozpoczęła rywalizacja dziewcząt do 13. roku życia. Mecz otwarcia pomiędzy Enea Basket Piła i GKS Grom Turowo (woj. zachodniopomorskie) był bardzo dramatyczny. Jednopunktowe zwycięstwo odniosły gospodynie (46:45), dla których aż 19 punktów zdobyła Julia Kowalska. W drugim meczu pilanki nie dały szans przyjezdnym z Jędrzejewa, wygrywając mecz wynikiem 64:21. Dzięki obu wygranym, pilanki zajęły pierwsze miejsce w turnieju. Identyczny sukces odnieśli chłopcy z Basketu Piła do 13. roku życia, którzy pokonali zespoły z Chojnic i Człuchowa.  W grupie młodszej, zrzeszającej chłopców razem z dziewczynkami, najlepsze były koszykarki Basketu, które wyprzedziły swoich kolegów z klubu oraz Zespół Szkół Sportowych z Człuchowa.
- To dobrze, że młode koszykarskie talenty wspaniale się rozwijają. Szczerze gratuluję i życzę sukcesów na arenach regionalnych i ogólnopolskich – powiedział patron wydarzenia, Eligiusz Komarowski.
- Jestem bardzo dumny z postawy naszych zawodników. Gratuluję walki i zaangażowania. Doskonale widać postępy, jakie robi trenująca w klubie młodzież. Tak trzymać! – dodał Tomasz Pochylski, szkoleniowiec Enei Basket Piła.

Dodać należy, że pilskie koszykarki znakomicie radzą sobie nie tylko pod dachem. Wielkim sukcesem nastolatek z pilskiego Basketu, reprezentujących również Zespół Szkół nr 2 w Pile, zakończyły się zorganizowane w ostatnich dniach dwie prestiżowe imprezy lekkoatletyczne. Najpierw pilanki zdobyły mistrzostwo województwa w drużynowych biegach przełajowych, a później zajęły pierwsze miejsce w mistrzostwach Wielkopolski w czwórboju lekkoatletycznym.  Serdecznie gratulujemy!